Banner do zmian_5.png

Jedyne takie MIEJSCE

Wnętrza Starej Stajni Win, które niosą historię, są wyśmienitym tłem do organizacji uroczystości rodzinnych, wydarzeń firmowych czy kameralnych spotkań biznesowych. Nietuzinkowy styl, mury pełne tajemnic i klimatyczne zakamarki niewątpliwie sprzyjają, by przenieść się do minionych epok i delektować tym, co przygotowała natura. To właśnie tu w latach 30., kiedy Wyczółki były jeszcze poza granicami miasta, nasza przestrzeń degustacyjna służyła jako stajnia koni pociągowych nazwa nie jest więc przypadkowa.

Dziś Stara Stajnia Win gości koneserów dobrego smaku z całego świata! To wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, zapewniające nie tylko pełną intymność i kameralną atmosferę, ale także doskonałe warunki do prezentacji win.

Dysponujemy najwyższej jakości komorą chłodniczą z klimatyzacją oraz humifikatorem, dzięki czemu utrzymywane są one w optymalnej temperaturze 14°C i 65% wilgotności. Lokal oświetlony jest plafonami LED o temperaturze 4000 K, co odpowiada światłu południowo śródziemnomorskiemu, natomiast współczynnik prawidłowego odwzorowania kolorów CRI R9 wynosi tu aż 95% wiarygodności i sprawia, że ekspozycja kolorów win (szczególnie czerwonych i różowych) jest wręcz idealna!

degustacja wina_peter

Peter's WINE STRESS TEST

To autorski sposób selekcjonowania wina, w którym decydującą rolę mają doznania smakowe i zapachowe. Wieloletnie doświadczenie w branży sprawia, że Peter na początkowym etapie współpracy unika bezpośrednich kontaktów z nowymi dostawcami, nie poszukuje potencjalnych partnerów na targach czy spotkaniach sprzedażowych. Bo choć niezwykle ceni relacje z drugim człowiekiem, równie mocno zależy mu, by gościnność, serwowane jedzenie czy kultura lokalna nie miały wpływu na podejmowane decyzje zakupowe. Wina do testowania wybiera więc zwykle online, z przesłanych mailowo ofert producentów, a ich walory sprawdza samodzielnie, w klimatycznych wnętrzach Stajni Wina: na stojąco, w standardowych kieliszkach, przy słabym świetle, najlepiej w pochmurny i deszczowy dzień, degustując je tuż po otwarciu butelki bez tlenienia i dekantowania. Bo doskonałe wino mówi samo za siebie mimo wszystko i wbrew wszystkiemu, co je otacza. I tylko takie trafić może do jego winiarni...


NASZ EKSPERT, MARSZAND WINA

PETER PULAWSKI

Peter Pulawski wychowany w kosmopolitycznej rodzinie, zafascynowanej kulturą i tradycją winiarstwa. Duńczyk „z wyboru uczył się oceniać dobre wina, przy stole zastawionym daniami regionalnymi nie tylko z Polski i Szwecji krajów jego rodziców ale także wielu zakątków całego globu. Pracę w Świecie Wina rozpoczął w latach 80., podróżując po winnicach, odwiedzając najznamienitsze targi branżowe w Hiszpanii, Portugalii, Francji czy Niemczech. Peter związany jest z Polską od ponad 30 lat i tutaj, w roku 2001 założył pierwszy sklep pod szyldem dobrewina.pl. Firma funkcjonuje do dziś, oferując dobre wina w uczciwej cenie, zarówno w sklepach stacjonarnych w Warszawie i Krakowie, jak i sklepie online www.dobrewina.pl

Nasze prezentacje winiarskie dzięki zdolnościom lingwistycznym Petera Pulawskiego mogą być prowadzone w kilku językach obcych: polskim, angielskim, duńskim, szwedzkim. Wiemy, co znaczy dobre wino. Każdego roku testujemy bowiem 500-800 gatunków, by wybrać dla naszych klientów 40-60 naprawdę wyjątkowych. Potrafimy z pasją opowiadać o kulturze europejskiego wina, uczymy, jak degustować, z jakimi potrawami łączyć, w jakich kieliszkach podawać i jak wybrać najlepsze do danej okazji. Ale jako jedni z niewielu zdradzamy również tajniki produkcji wina, wpływ pochodzenia, gleby, sposobu uprawy, winifikacji oraz metody dojrzewania na smak i jakość napoju to wiedza, jaką w spotkaniach z naszym ekspertem cenią najwięksi koneserzy.

degustacja wina_peterMASZ PYTANIA?   

KONTAKT
tel: 664 170 315

e-mail: warsztaty@dobrewina.pl

System RabatBack!
System RabatBack!

Zbieraj punkty za zakupy, które wymienimy na bony rabatowe.

Oszczędność
Oszczędność

W ofercie mamy alkohole na każdą kieszeń. Dodatkowo za swoje zamówienie możesz otrzymać liczne rabaty.

Klub dobrewina.pl
Klub dobrewina.pl

Zawsze możesz dołączyć do naszego Klubu dobrewina.pl i czerpać korzyści z członkostwa.

Masz pytanie?
Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami, a na pewno Ci pomożemy.

+48 664 159 023

sklep@dobrewina.pl