Najnowsze posty

Przygoda z winem by Peter Pulawski


Wino raduje serce człowieka, a radość jest matką wszelkich zalet i cnót.
J.W. Goethe


Wino towarzyszy mi od wczesnej młodości, odkąd polski ojciec i szwedzka matka – wpajali swoim dzieciom odpowiedzialne i umiarkowane spożywanie wina podczas posiłków oraz spotkań rodzinnych.

Samodzielne życie w Danii, Kopenhadze i Szwecji obfitowało w prywatki, które miały smak i zapach bagietek, serów i win – głównie czerwonych. Częstowaliśmy siebie nawzajem ciekawymi trunkami, wyszukiwanymi w supermarketach oraz sklepach specjalistycznych.

Wiedza z behawiorystyki pozyskana na Uniwersytecie w Lund, okazała się przydatna w bezpośrednich kontaktach z klientami, zarówno w państwowych sklepach monopolowych ‘Systembolaget’ w Malmo, jak i w kolejnych etapach kariery w branży winiarskiej.

Szczodrze obdarowany umiejętnościami językowymi – trzema ojczystymi: duńskim, polskim i szwedzkim oraz trzema wyuczonymi: angielskim, niemieckim i francuskim – po latach pracy w charakterze doradcy klienta, byłem gotów, by zostać samodzielnym przedsiębiorcą, marszandem, który na podstawie własnych poszukiwań i selekcji, tworzy autorską ofertę i podejście do Świata Win.

Zmiany polityczno - gospodarcze w Polsce na początku lat 90 – tych - fascynowały. Przeprowadziłem się do Polski i w 2001r. założyłem sklep pod marką dobrewina.pl.

Od samego początku nacisk kładłem na bezpośrednie sprowadzenie wina od producentów – przeważnie z Europy. Już 2002 otworzyliśmy drugi sklep w Warszawie, a od 2011 oferujemy wina także w sklepie on-line.

Obecnie, sprowadzamy wina bezpośrednio od 35 producentów z 6 krajów europejskich oraz wina spoza UE. Mamy partnerstwo strategiczne z Philipson Wine w Danii – jeden z największych dystrybutora win w tym kraju. Warto przytoczyć, iż Duńczyk wypija średnio 35 litrów wina. W Hiszpanii liczba ta kształtuje się na poziomie 25l, a w Polsce 6l.

Przewagę konkurencyjną dobrewina.pl stanowi umiejętność wyszukiwania i sprowadzania najciekawszych win – z tych regionów i z tych szczepów, które są lubiane przez konsumentów.

W dobrewina.pl posiadamy ciekawszą i bardziej autentyczną ofertę win, w porównaniu do oferty supermarketów i dyskontów, po cenach uczciwych, niewygórowanych, adekwatnych do jakości oferowanych win.

Oferta sieci dobrewina.pl składa się ok. 250-280 różnych rodzajów win.

Dodatkowo, znajdziesz u nas delikatesy śródziemnomorskie z własnego importu, mocne alkohole i opakowania prezentowe, dostarczane przez polskich producentów.

Dostosowując się do gustów i wrażeń smakowych naszych klientów, wymieniamy 20-25% asortymentu, co 12 miesięcy. Oznacza to, że każdego roku do oferty wchodzi 50-70 nowych pozycji. Wybieramy je spośród 500-700 win, testowanych osobiście podczas 5-7 sesji degustacyjnych. Sesje te, odbywają się w Stajni Dobrych Win, w Warszawie na ul. Wyczółki 46. Tutaj też mają miejsce warsztaty i eventy komercyjne. (www.winiarskiewarsztay.pl)

Wina wybieramy nie tylko na podstawie ich walorów aromatycznych i smakowych, lecz także, na podstawie szerokiej wiedzy dotyczącej technologii uprawy i winifikacji, stosowanej u poszczególnych producentów win.

Jakość wina, skąd się bierze jego charakter, jak je łączyć z jedzeniem, jak wino się rozwinie, kiedy jest w szczytowej formie dojrzewania – to są elementy istotne dla pełnego satysfakcji przeżycia smakowego i zadowolenia klienta.

Dlatego, nadzwyczajnie dużo czasu przeznaczyłem na jak najszersze zbieranie informacji i wiedzy o tym, co wpływa na jakość i smak winaod klimatu, gleby, sposobu uprawiania ziemi, szczepy, sposoby ich podtrzymywania i pielęgnowania, po sposoby ich zbierania, transportowania, fermentowania, klarowania, mieszania, dojrzewania, butelkowania oraz wszelkie inne elementy i parametry, mające mniejszy i większy wpływ na smak i przeżycia podczas spożywania wina.

Tą wiedzą, zebraną przez blisko 40 lat mojej pracy i obcowania z winem – dzielę się z Tobą, przedstawiając ją w formie encyklopedii bloga o winach. Zapraszam Cię do mojego Świata Win.

Opublikowany w: Wiedza o winie

Zostaw komentarz

System RabatBack!
System RabatBack!

Zbieraj punkty za zakupy, które wymienimy na bony rabatowe.

Oszczędność
Oszczędność

W ofercie mamy alkohole na każdą kieszeń. Dodatkowo za swoje zamówienie możesz otrzymać liczne rabaty.

Klub dobrewina.pl
Klub dobrewina.pl

Zawsze możesz dołączyć do naszego Klubu dobrewina.pl i czerpać korzyści z członkostwa.

Masz pytanie?
Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami, a na pewno Ci pomożemy.

+48 664 159 023

sklep@dobrewina.pl